گام به گام انسان و محیط زیست یازدهم

جزوه انسان و محیط زیست یازدهم | نمونه سوال با پاسخ

به نام خالق طبیعت ! کتاب انسان و محیط زیست یازدهم ، کتابی است بسیار مفید و جامع که به ما اطلاعات مهمی در رابطه با زندگی دیروز ، امروز ،فردا ،میدهد.  آن هم اطلاعاتی که برای هر فرد لازم و ضروری میباشد. جزوه و نمونه سوال انسان و محیط زیست یازدهم+پاسخ ، این مطالب بسیار مهم و حیاتی را در خود گنجانده است. در این فایل ، هفت درس این کتاب به صورت پرسش و پاسخ های خیلی توپ و عالی به شما ارائه شده است .

جزوه و نمونه سوال انسان و محیط زیست یازدهم

مطالب این فایل به قدری اطلاعات را جالب و زیبا درس به درس در قالب سوال و جواب تنظیم نموده است که هر خواننده ای را جذب خود می کند.  تا این اطلاعات شیرین و مهم دنیای اطرافمان را به روشنی و دقیق با آماری  تقریبا نزدیک تا آخر مطالعه کند.  جزوه و نمونه سوال انسان و محیط زیست یازدهم +پاسخ  این امکان را به ما میدهد تا آماری از شناخت آب و گونه های موجود در اطرافمان از داخل منزل گرفته تا کشور و کره زمین و همین طور خاک و تمامی محصولاتی که از نتیجه به هم پیوستن این دو عنصر حیاتی بدست می آید . یعنی تمامی مواد آلی و معدنی موجود در خاک تا چگونگی مصارف آب در زمینه های مختلف !

جزوه و نمونه سوال انسان و محیط زیست یازدهم

ویژگی های این فایل عبارتند از :

  • تقسیم درس به درس سوالات و پاسخ به آنها
  • جواب های کامل دقیق و جامع
  • توصیه های زیستی در سراسر کتاب و چگونگی رفتار انسان با محیط زیست
  • تقسیم بندی مطالب فایل به صورت قابل درک و بیانی روان !

چند نمونه تصویر از این فایل ببینید و بعد هم برویم سراغ دانلود !

پرسش وپاسخ کتاب انسان ومحیط1 000018 - جزوه انسان و محیط زیست یازدهم | نمونه سوال با پاسخپرسش وپاسخ کتاب انسان ومحیط1 000017 - جزوه انسان و محیط زیست یازدهم | نمونه سوال با پاسخ

۵ نمونه سوال نمونه محصول برای درس اول انسان و محیط زیست یازدهم

۱-چرازمین سیاره ای بی همتاست؟

زمین در کیهان و منظومه شمسی، تا جایی که ما می دانیم سیاره ای بی همتاست. یکی از دالیل اصلی این پدیده، وجود آب این سیاره است .

۲-اهمیت آب را بنویسید.

آب اساس زندگی روی زمین است و سرچشمه حیات از آب آغاز شده است. ما می توانیم تا چند هفته بدون غذا زنده بمانیم، اما بدون آب، تنها برای چند روز دوام می آوریم. در واقع هیچ ماده ای جایگزین این نعمت ارزشمند الهی نمی شود.

۳-اهمیت استفاده ومدیریت بهینه از آب دردنیای امروزرا توضیح دهید.

فراوانی آب در قسمتهای مختلف کره زمین توسط این چرخه بسته تأمین می شود وحجم آن ثابت است؛ اما توزیع آب شیرین موجود در قاره ها یکسان نیست. بنابراین استفاده و مدیریت بهینه آب بسیار مهم است.

۴-وضعیت امروزی اقلیم وآب در ایران را توضیح دهید. -ایران از نظر جغرافیایی در بخش بیابانی و نیمه بیابانی جهان قرار گرفته و از کل مساحت آن تنها ۱۵دصد آن از پوشش گیاهی مناسب برخورداراست. -بیش از ۸۵درصد کشور ما جزو مناطق خشک و نیمه خشک محسوب میشود . -از سوی دیگر و با توجه به نوع آب و هوای ایران، از مجموع بارش ها فقط بخش اندکی از آن قابل استفاده است. -ایران در منطقه بیابانی و نیمه بیابانی قرار گرفته و بیش ترین وسعت ناحیه آب و هوایی ایران نیز گرم و خشک است . -توزیع غیریکنواخت منابع آب در ایران.

۵-علل وقوع مشکل تامین آب درکشورهای مختلف جهان را بنویسید.

توزیع غیریکنواخت منابع آب شیرین در جهان و افزایش شدید جمعیت در برخی مناطق، تأمین آب را برای این کشورها دشوارتر کرده است .منابع آب زمین افزایش نمی یابد؛ درحالیکه در صد سال گذشته جمعیت جهان سه برابر و مصرف سرانه آب به ازای هرفرد، چهار برابر شده است.

خرید و دانلود از مجموعه وب درس -> اتصال به شبکه امن زرین پال
شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن