کتاب های درسی پایه یازدهم

زمزمه هایی از امتحانات نهایی برای یازدهمی ها!

همانطور که می دانید در نظام آموزشی قبل دانش آموزان در سال سوم  در امتحانات نهایی شرکت می کردند . تجربه نشان داده است که  سازمان سنجش با بررسی میزان عملکرد دانش آموزان در سال سوم از طریق امتحانات نهایی میزان سختی و آسانی سوالات کنکور در هر درس را برای سال آینده ی آنها مشخص می کند. به عنوان مثال در سال نود و چهار با وجود اینکه سطح سوالات امتحان نهایی نسبت به سال های گذشته بسیار بالا بود دانش آموزان توانستند به طور میانگین نتایج بسیار خوبی را کسب کنند .

images - زمزمه هایی از امتحانات نهایی برای یازدهمی ها!

این نتایج برای طراحان کنکور حامل این پیام بود که با جامعه ی آماری سطح بالاتری نسبت به سال های پیش رو به رو هستند . اگر خبر داشته باشید مطابق با نظر ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش ، تا کنون کنکور سال نود و چهار سخت ترین کنکور تاریخ ایران بوده است .این یعنی ارزیابی دانش آموزان برای کنکور از طریق امتحانات نهایی! این اولین علت بود .

دومین دلیل این است که در طی چند سال گذشته تمام تلاش سازمان سنجش این بوده است که ارزیابی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ها از حالت چهار گزینه ای خارج شود و شکل تشریحی تری به خود بگیرد و این خود دلیل قانع کننده ای برای احیای امتحانات نهایی برای سال های قبل از کنکور است .

همین دو دلیل باعث شده است که دوباره زمزمه هایی از امتحانات نهایی در سازمان سنجش به راه بیافتد. اما نتیجه این است که افراد موفق کسانی هستند که خود را برای هر تغییری آماده کنند و آنقدر با قدرت و انعطاف پذیر جلو بروند که در برابر هر تغییری مقاوم باشند . خلاصه ی مطلب این است که در مملکت ما برنامه ریزی خنده دار است و فقط باید قوی بود.

لطفا نظرات خود را در رابطه با تاثیر امتحانات نهایی در روند ارزشیابی برای ورود به دانشگاه ها در ادامه با ما در میان بگذارید!

شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر
مشاوره

مشاوره

نوشته های مشابه

وب درس
بستن