جزوه زیست شناسی دهم

جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی

در چهار گفتار -گوارش و جذب مواد

جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی

بنام هستی بخش جان ها ، در این فایل، جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی که یکی از کارهای بسیار توپ و عالیه که از محتوای خیلی قوی برخورداره ،خدمتون معرفی میکنم . در این محصول تمامی قسمت های فصل دوم زیست شناسی پایه دهم را جزء به جزء تشریحی باز نموده و به روشنی در تقسیم بندی مطالب شما را یاری نموده است.  امیدواریم تونسته باشیم در راستای  آموزش و تعلیم به هموطنان کوشا خدمتی،ارائه کنیم  . با این که فصل به فصل زیست شناسی دهم را تا این مرحله از سایت براتون آماده کردیم .

جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی

همانطور که میدونید فصل دوم از مهم ترین فصل های کتاب زیست شناسی دهم می باشد که مطالب  مهم بسیار زیاد و جامعی را در خودش گنجانده است . شما پزشکان آینده انشا ا…  این مطالب را به خوبی باید یاد بگیرید. چرا که بزرگ ترین مبحث علم پزشکی در این فایل نهفته است .   این فصل عبارت است از :

  • گفتار اول :گوارش و جذب مواد که به بخش های ۱-اجزاء سیتو پلاسم ۲-غشاء سلولی۳- روش عبور مواد از عرض غشاء و….
  • گفتار دوم :ساختار و عملکرد لوله گوارش 
  • گفتار سوم : جذب مواد و تنظیم فعالیت دستگاه گوارش
  • گفتار چهارم : تنوع گوارش در جانداران که به انواع سیستم های گوارشی  اشاره دارد

به اسلاید نمایشی این فایل توجه کنید !

جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی

در اینجا به معرفی کوتاهی درباره سیتو پلاسم می پردازیم سیتوپلاسم (به انگلیسی: Cytoplasm) یا میان‌یاخته ماده‌ای است که فضای درونی سلول را پر می‌کند. ترکیب اصلی سیتوپلاسم، آب وپروتئین‌های محلول در آب است. بسیاری از واکنش‌های شیمیایی زیستی در سیتوپلاسم یا اندامک‌های آن صورت می‌گیرد. شبکه‌ای از رشته‌ها و لوله‌های پروتئینی در سرتاسر سیتوپلاسم وجود دارد که به یکدیگر متصل می‌شوند و اسکلت سلولی را می‌سازند. درون‌یاخته غشایی دارد که از فسفولیپید، کلسترول و گلیگو پروتئین تشکیل شده‌ است. یکی از ویژگی‌های غشای سیتوپلاسم خاصیت نیمه تراوایی (تراوایی انتخابی) آن است که تنها به مواد خاصی از جمله آب، پروتئین، یون‌ها و مواد مورد نیاز سلول اجازه گذشتن می‌دهد.تا اینجا شناخت مختصری از سیتو پلاسم پیدا کردیم.

جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم

این جزوه از فصل دوم میتونه شما رو در طرح نمونه سوال و جواب های متنوعی برای امتحانات راهنمایی کنه بهتر از تعریف کم کنیم و برای آشنایی شما با این محصول به چند نمونه از قسمت های  جزوه جزوه فصل دوم زیست شناسیپایه دهم تجربی اشاره ایی داشته باشیم که در زیر این مطلب برای شما نمایش داده شده است .

زیست دهم ف 2 ش یک - جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی
جزوه فصل دوم زیست دهم

جزوه فصل دوم زیست شناسیپایه دهم

بافت عصبی یکی از اصلی ترین بافتها در میان مهره‌داران می‌باشد. بافت عصبی شامل دستگاه عصبی مرکزی (مغز، نخاع) و دستگاه عصبی محیطی(اعصاب بدن) می‌باشد. بافت عصبی از اکتودرم در دوران جنینی منشأ می‌گیرد. مهم‌ترین خاصیت بافت عصبی تحریک پذیری، هدایت و انتقال جریان عصبی می‌باشد. همه سلول‌های بافت عصبی دارای هسته می‌باشند.این بود اشاره ای کوتاه و مختصر در مورد بافت عصبی .بای دانلود به دیگر محصولات ریست شناسی یه سری بزنید به پاورپوینت زیست شناسی های وب درس پاورپوینت زیست شناسی دهم و فایل های زبان انگلیسی و عربی

 

ف دوم زیست دهم ش دو - جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی

دانلود جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم
خرید و دانلود از مجموعه وب درس -> اتصال به شبکه امن زرین پال
help webdars - جزوه فصل دوم زیست شناسی پایه دهم تجربی

3000 تومان
شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وب درس
بستن