درسنامه فصل اول شیمی یازدهم – نمونه سوال فصل اول شیمی یازدهم


جزوه فصل اول شیمی یازدهم

درسنامه فصل اول شیمی یازدهم با عنوان قدر هدایای زمینی را بیشتر بدانیم در کتاب شیمی یازدهم آورده شده است . شما با خواندن این فصل به طور کامل باید موارد زیر را به خاطر داشته باشید :

  • با واژه ها و مفاهیم، گسترش فناوری، دوره های آغازین ( سنگی، برنزی و آهنی )، فراوری، مواد طبیعی و مصنوعی، سوخت های فسیلی، هدایای زمینی، استخراج، الگوها و روندها در رفتار مواد و عنصرها، علم شیمی، فلز، نافلز و شبه فلز، خصلت فلزی و نافلزی، براق و صیقلی، رسانایی گرمایی و الکتریکی، نیمه رسانایی ، شکل پذیر، شکننده، قانون دوره ای، شعاع اتم، طول پیوند کووالانسی، فعالیت شیمیایی، هالید، شیشه گری، فلزهای واسطه و فلزهای اصلی، یاقوت و زمرد و فیروزه، یونش فلزات واسطه، زنگ آهن، دنیای واقعی واکنش(بازده عملی)، بازده نظری، بازده واکنش، درصد خلوص، سوخت سبز، واکنش ترمیت، گیاه پالایی، اقتصاد شکوفه، جامعه خوش نام، محیط زیست سالم، خوردگی و فرسایش، بازیافت، تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، پسماند، نفت خام، استخوان بندی هیدروکربن ها، شیمی آلی، زنجیره های کربنی، هیدروکربن کربوهیدرات ها، چربی ها، آمینو اسیدها، آنزیم ها، پروتئین ها، آلکان های راست زنجیر، آلکان، شاخه دار، نقطه جوش، فرار بودن، گران روی، فرمول مولکولی، وازلین، مولکول های ناقطبی، سیر شده، پارافین، پوشش محافظتی میوه، نام گذاری آلکان، شاخه فرعی، آلکن، عمل آورنده، سیر نشده، اتانول، فراورده های پتروشیمی آلکین، جوش کاربیدی، هیدروکربن های حلقوی (سیکلوآلکان)، آروماتیک، پالایش، یرج تقطیر، زغال سنگ آشنا شوید.
  • فرایند کلی تولید مواد را بدانید و چرخه مواد را فرا بگیرید.
  • تهیه تمام مواد طبیعی و مصنوعی از کره زمین را بدانید.
  • با چگونگی پیروی یا عدم پیروی کره زمین از قانون پایستگی جرم آشنا شوید. زمین را به عنوان منبع عظیمی از هدایای ارزشمند و ضروری زندگی بشناسید. «پراکندگی منابع می تواند دلیل پیدایش تجارت جهانی باشد» را درک کنید.
  • با یادآوری جدول دوره ای عنصرها که نمایشی بی نظیر از چیدمان عنصرها بوده و همانند یک نقشه راه برای شما است و به شما کمک می کند حجم انبوهی از مشاهده ها را سازمان دهی و تجزیه و تحلیل کنید تا الگوهای پنهان در رفتار عنصرها را آشکار نمایید. عنصرهای جدول دوره ای را بر اساس رفتار آنها می توانید در سه دسته شامل فلز، نافلز و شبه فلز بشناسید.
  • خصوصیات و ویژگی های فلزات و نافلزات リ بشناسید.و با هم مقایسه کنید.
  • فعالیت شیمیایی فلزات و نافلزات را در جدول دوره ای با هم مقایسه کنید و روند تغییرات آنها را با افزایش عدد اتمی بررسی نمایید.
  • و …

درسنامه فصل اول شیمی یازدهم – جزوه فصل اول شیمی یازدهم

در این مطلب از سایت وب درس برای شما درسنامه فصل اول شیمی یازدهم یا همان جزوه فصل اول شیمی یازدهم را به طور کامل قرار داده ایم . این فصل یکی از فصل های مهم برای یادگیری فصل های دیگر است . توصیه ما به شما این است که این فصل را خوب بخوانید و یاد بگیرید و خودتان را با سوال ها و تست های مختلف محک بزنید . این جزوه تمامی نکات مهم فصل اول شیمی یازدهم را خلاصه کرده است و در پایان هر بخش تعداد زیادی نمونه سوال ، تست و … از انواع سوالات و با تیپ های مختلف برای شما آورده است . در قسمت زیر میتوانید نمونه تصاویری را از صفحات مختلف جزوه مشاهده کنید :

درسنامه فصل اول شیمی یازدهم
درسنامه فصل اول شیمی یازدهم

خرید و دانلود درسنامه فصل اول شیمی یازدهم + نمونه سوال

خرید و دانلود از مجموعه وب درس > اتصال به شبکه امن زرین پال
1.لطفا برای خرید و دانلود ابتدا مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید و سپس روی دکمه خرید و دانلود کلیک کنید ، پس پرداخت هم به صفحه دانلود منتقل می شوید ، برای اطمینان بیشتر فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد . اگر ایمیل ندارید ایمیل info@webdars.net را به صورت پیشفرض وارد کنید .
2. امنیت و صحت خرید شما به طور کامل توسط شرکت زرین پال (ZarinPal.com دارای مجوز رسمی اعتماد الکترونیک) و بانک طرف قرار داد تایید و تضمین میشود . زرین پال نوآورانه‌ترین، امن‌ترین، ساده‌ترین درگاه پرداخت اینترنتی !

لطفا ابتدا راهنمای خرید را بخوانید ، اگر نیاز به راهنمایی بیشتر یا مشکلی در خرید دارید لطفا از قسمت تماس باما اقدام کنید .


6000 تومان 3000 تومان

 

  

درسنامه فصل اول شیمی یازدهم – نمونه سوال فصل اول شیمی یازدهم
5 (100%) 4 votes

2 thoughts on “درسنامه فصل اول شیمی یازدهم – نمونه سوال فصل اول شیمی یازدهم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *