گام به گام عربی دوازدهم

گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

با سلام ! در این سری از مطالب سایت وب درس گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب را برای کاربران رشته انسانی قرار دادیم. کتاب عربی زبان قرآن پایۀ دوازدهم در پنج درس تنظیم شده است. هر درس را می توان در سه یا چهار جلسۀ آموزشی تدریس کرد.ّ متن درس اول اشعاری منسوب به حضرت علی (ع) است.ّ قواعد درس او َّل کاربرد حروف «إن ، أَن َ ، کـأَن ٰ ، لکن ، لَـیـت ، لَعـل» در زبان عربی است. این حروف در حالت ضمیر، و دانش آموز با معانی مختلف این کلمات آشنا می شود. تشخیص اسم خبر نیز در حالت فعل آموزش داده نشده؛ بلکه تشخیص اسم فقط در حالت اسم ظاهر آموزش داده شده است.

گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

موضوع متن درس دوم، داستان نوبل است. تنوع متون، دانش آموز را به کتاب درسی علاقه مند می سازد. این متن نیز برای دانش آموزان جالب و خواندنی است. نتیجه گیری و پیام درس مهم است. هر اختراع و نوآوری می تواند دو چهرۀ خوب و بد داشته باشد. قواعد درس دوم دربارۀ حال است. در بخش حال، سعی شده است که مهم ترین مطالب آموزش دادهّ شود و از طرح مباحث کم اهمیت در این زمینه خودداری شده است. موضوع متن درس سوم سه داستان کوتاه و گوناگون تاریخی است. دانش آموزان اصولً از خواندن ّداستان و متون تاریخی لذت می برند.

اسلاید نمایشی این فایل:

پاسخ به تمام تمرینات دروس و ترجمه متن

قواعد درس سوم، دربارۀ استثناء و اسلوب حصر است. در کتاب درسی هرچند قاعدۀ اسلوب استثناء و حصر ّ با هم آمده اند؛ اما اسلوب حصر از مبحث اسلوب استثناء تفکیک شده است. موضوع متن درس چهارم دربارۀ نظام طبیعت است. موضوعی بسیار مهم که هرچه آگاهیّ دانش آموز در این مورد بیشتر شود، سودمندتر است و تذکر دربارۀ حفاظت از محیط زیست همواره شایسته و بایسته است. قواعد درس چهارم دربارۀ مفعول مطلق است. قواعد درس پنجم دربارۀ اسلوب نداست. در بخش اسلوب ندا فقط مهم ترین مطالب درگام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب تحلیل و بررسی شده است.

نمونه تصویر:

عربی انسانی12 - گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

دو عربی دوازدهم - گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

خرید و دانلود
help webdars - گام به گام عربی زبان قرآن دوازدهم انسانی-کل کتاب

4000 تومان

 

 

شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وب درس
بستن