پاورپوینت فارسی یازدهم

پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان

پاسخ به متن درس و قلمرو ها

با سلام و عرض ادب به کاربران محترم سایت وب درس .پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان دیگر فایل است که برای شما عزیزان حاضر نمودیم .باید خدمت سروران گرامی عرض کنم پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان  که در این فایل قرار دادیم یکی از بهترین محصولات وب درس می باشد که به شما معرفی می نماییم .در این فایل درس سوم ادبیات فارسی یازدهم را به طور کامل تحلیل و بررسی نموده وبه تک تک واژه ها و لغات پاسخ داده شه است . در قسمت قلمرو ها دقیقا و مفصلا به تمامی قسمت های این درس پاسخ داده است یا بهتر میتوانم به شما معرفی کنم باید بگمیک گام به گام کامل در پاورپوینت ادبیات فارسی درس سوم کوی عاشقان قرار دادیم و شما می توانید این موضوع را به وضوح در این محصول مشاهده نمائید.

پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان

زبانی،  ادبی  و  فکری.

  • پاورپوینت درس سوم ادبیات فارسی یازدهم 
  • تحلیل درس و واژگان و لغات مهم مشکل 
  • پاسخ به قلمروها: قلمرو زبانی و قلمرو ادبی و قلمرو فکری 
  • تهیه حدود هفتاد صفحه پاورپوینت پر محتوا ی درس و قابل ویرایش 
  • نمونه فونتی که در این فایل به کار رفته را همراه محصول برای شما قرار دادیم تا در صورت نیاز استفاده نمایید در قالب زیپ .

پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان

در این سایت شما میتوانید از هر کدوم نمونه پاورپوینت ها گام به گام های مربوط به هر درس یا رشته ی انتخابی که می خواهید و نیاز دارید برخوردار شوید . مانند پاورپوینت درس اول عربی دهم رشتۀ تجربی و ریاضی و گام به گام دین و زندگی پایه دهم – رشته تجربی – ریاضی – انسانیو دیگر نمونه های مشابه در هر رشته درس ریاضی و تجربی و انسانی.به نمونه های تصویری این محصول توجه نمائید

کوی عاشقان - پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان


.۱قلمرو زبانی:  این قلمرو، دامنۀ گستردهای دارد؛ از این رو، آن را به سطوح کوچکتر تقسیم میکنیم: سـطح واژگانی: در اینجا، لغت ها از نظر فارسـی یا غیرفارسـی بودن، نوع سـاختمان (سـاده، وندی، مر ّکب و وندی ـ مر ّکب)، روابط معنایی کلمات از قبیل ترادف، تضاد، تضمن، تناسـب، نوع گزینش و همچنین درسـت نویسـی واژه ها بررسی میشود. سـطح دسـتوری یـا نحـوی: در ایـن جا، متـن از دید ترکیبـات و قواعد دسـتوری،کاربردهای دسـتور تاریخـی،کوتاهـی و بلنـدی جمله ها بررسـی میشـود.

دوم کوی عاشقان - پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان

پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان


.۲ -قلمرو ادبی
در اینجا، شیوه نویسنده در بهکارگیری عناصر زیباییآفرین در سطحهای زیر، بررسی میشود: سـطح آوایـی یا موسـیقایی: در ایـن مرحله، متن را از دیـد بدیع لفظی (وزن، قافیـه، ردیف، آرایه های لفظـی و تناسـب هـای آوایی، مانند واجآرایی، تکرار، سـجع، جناس و)… بررسـی میکنیم؛ سطح بیانی: بررسی متن از دید مسائل علم بیان، نظیر تشبیه، استعاره، مجاز و کنایه؛ سـطح بدیـع معنوی: بازخوانی متن از دید تناسـب هـای معنایی همچون تضاد، ایهـام، مراعات نظیر و… .
.۳قلمرو فکری:  در ایـن مرحلـه، متـن از نظرویژگی ّ های فکـری، روحیات، اعتقادات،گرایشهـا، نوع نگرش به جهان و دیگـر جنبههای فکری، مانند موضوع های زیر، بررسـی میشـود: عینی/ذهنـی، شـادی گرا/غـم گرا، خردگرا/ عشـق گـرا، عرفانی/ طبیعـت گرا، خوش بینـی/ بدبینی،

دانلود پاورپوینت ادبیات فارسی درس سوم کوی عاشقان 

 

خرید PDF با قیمت ۵۰۰۰تومان
help webdars - پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان

5000 تومان

 

 

پاورپوینت ادبیات فارسی یازدهم درس سوم کوی عاشقان
  • خوانایی و فونت محصول
  • فرمت فایل
  • تصاویر و ظاهر گرافیکی
  • محتوای فایل
4٫0
شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن