معنی اشعار فارسی دهم

معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم (سپیده دم) + پاسخ تمرینات

سلام عرض میکنم به کاربران وب درس ! 🙂 در این مطلب براتون معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم سپیده دم رو گذاشتیم + پاسخ تمرینات که همون پاسخ کارگاه متن پژوهی درس هفدهم فارسی دهم هست ! خب خوبه همینجا یه مقدمه از درس و منظور کلی متن رو بیان کنیم !

مقدمه

این شعرترجمه ای از اشعار نزارقبانی شاعر سوری است .موضوع آن  ستایش مردم لبنان که به مبارزه ی قهرمانانه و مقاومت در برابر اسراییل  است .همچنین در بعضی مصراعها نزار قبانی به امام موسی صدر و مبارزات او نیز توجه  داشته است 🙂

معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم + پاسخ کارگاه متن پژوهی درس

خب بریم سراغ اصل داستان ! ما در یک اقدام دانش آموز پسندانه ! در یک فایل PDF ! معنی تک تک مصرع های این شعر + پاسخ کارگاه متن پژوهی یعنی همون تمرینات درس رو برای شما آماده کردیم ! مهم تر اینکه خیلی خوب مصرع هارو توضیحشون دادیم ! چجوری ؟ اول کار معنی کلی شعر آماده شده واسه ی توضیح دادن تو کلاس و معنی کردن درس و … ! و بعد هم مفهوم کلی هر مصرع آورده شده که حتما باید برای تست زنی فارسی دهم و کنکور بلد باشین تا بتونین از پس تست های دشوار قرابت معنایی بر بیاید !

نمونه ای از معنی اشعار و مفهوم ابیات این درس :

  • دریا متنی نیل‌گون است ،  که على انرا مى نویسد  ! و مریم هر شب روى شن‌ها  ، به انتظار مهدى مى نشیند ! و گل‌هائى را مى‌چیند ، که از انگشتان شهیدان مى رویند ! و زینب اسلحه را در پیراهن‌اش پنهان مى‌کند  ، و ترکش‌ها را جمع مى‌کند و همه درون آینه خانه دارند !

🙂 دریای تو انگار نوشته های ماندگاری از بزرگی و پاکی اندیشه وباورهای امام علی (ع) است . وشن های ساحلی ات یادآور انتظار حضرت مریم (س) برای ظهور امام زمان (عج) و اجرای عدالت است . او با چیدن گلهایی که در ساحل از پیکر پاک شهدا روییده منتظر امام زمان (عج) است .
◀️ مفهوم : بیشتر ادیان به انتظار اعتقاد دارند .
در باور بعضی از مردم عیسی (ع)با حضرت مهدی (عج) ظهور می کند و از پیروان ایشان خواهد بود وشاعر معتقد است دراین ساحل عده ای با جان فشانی خود فضارا برای ظهور آماده کرده اند و از شهادت آنها گلهایی روییده که حضرت مریم (س)را می چیند و عطر ظهور را استشمام می کند.

برای دریافت معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم سپیده دم + پاسخ کارگاه متن پژوهی باید ابتدا از طریق دکمه پرداخت و دانلود در این پایین ! اقدام به خرید و سپس دانلود کنید !

میتونم به پرداخت آنلاین اطمینان کنم ؟

بله ، بعید میدونم که تا حالا خرید اینترنتی نکرده باشین ! امروزه خیلی از خرید ها اینترنتی صورت میگیره و ما سعی کردیم از درگاه پرداخت امنی برای پرداخت معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم سپیده دم + پاسخ کارگاه متن پژوهی استفاده کنیم ! الان بسیاری از موسسات و فروشگاه های بزرگ نیز از همین درگاه استفاده می کنند ! همچنین تا به حال حدود ۱۰۰۰ تراکنش و خرید موفق از تیم وب درس بدون هیچ مشکلی + رضایت کامل شما انجام شده است .

خرید معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم سپیده دم + پاسخ کارگاه متن پژوهی

معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم سپیده دم + پاسخ کارگاه متن پژوهی با قیمت ۱۰۰۰ تومان
help webdars - معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم (سپیده دم) + پاسخ تمرینات

1000 تومان

چجوری از وب درس خرید کنیم ؟

به سریع ترین و راحت ترین روش ممکن !اول روی دکمه پرداخت کلیک میکنین ! بعد مشخصاتتون رو وارد میکنین و به صفحه پرداخت منتقل میشین ! بعد از پرداخت یه راست میرین تو صفحه دانلود معنی شعر درس هفدهم فارسی دهم سپیده دم + پاسخ کارگاه متن پژوهی ! برای اینکه خیالتون راحت باشه ما فایل رو به ایمیل شما هم همون لحظه ارسال میکنیم .

  

 

شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن