فلسفه دوازدهم

جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

با سلام و درود به تمامی دبیران و دانش آموزان رشته علوم انسانی.جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی ، فایلی است که در این مطلب برای شما کاربران گرامی قرار دادیم .جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی کاری از کارشناسان فلسفه که به نحو احسن از تمامی مطالب کتاب فلسفه را تحلیل و بررسی نموده است .از نمونه سوال دروس گرفته تا نمونه سوالات کنکوری این درس را در این دفترچه جزوه برای کاربران به رایگان قرار داده است .

جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

محتوای  دفترچه جزوه فلسفه همانطور که در تصاویر زیر پیداست : عبارتند از
  • جزوه فلسفه دوازدهم ،در قالب دفترچه جزوه فلسفه بسیار جامع و عالی طراحی شده است
  • تحلیل و بررسی تمام دروس فلسفه دوازدهم
  • نمونه سوال و پاسخ کنکوری
  • پاسخ سوالات کتاب و فعالیت های درس به درسو تمرین ها
  • تهیه و تنظیم در یکصدو ده صفحه پر محتوا و مفید .
  • به تصاویر این دفترچه آموزش فلسفه توجه کنید .

.نمونه2 - جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

3 - جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

فلسفه علاوه بر تحقیق درباره مبانی کلی همه علوم تجربی، درباره مبانی خاص علوم انسانی نیز به پژوهش میپردازد. به طوری که رشته های مختلف علوم انسانی، مانند روانشناسی، جامعه شناسی، سیاست، حقوق و … هریک بر نوعی بینش فلسفی نسبت به انسان متکی است و براساس دیدگاههای متفاوت فلسفی، مکاتب و روشهای گوناگونی در رشته های علوم انسانی پدید میآید.

تصویری از افلاطون معلم فلسفه .

.png - جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

مابعدالطبیعه۱
قلمرو اصلی فلسفه، پهنه بی پایان هستی است. فلسفه، علم هستی شناسی است و به این اعتبار به آن «مابعدالطبیعه» گویند. مابعدالطبیعه (متافیزیک) به شناخت اشیا ـ فقط و فقط از آن جهت که هستند و «هستی» دارند ـ میپردازد. فلسفه با بود و نبود اشیا کار دارد و میخواهد احکام و قواعد اشیا را از آن جهت که هستند و وجود دارند ـ نه از آن جهت که کمیت دارند یا حیات دارند یا جرم و انرژی دارند ـ کشف کند . بدین ترتیب، «وجود» اساسیترین مفهوم و مدار همه بحثهای مابعدالطبیعه است و موضوع این بحثها شناخته میشود. مابعدالطبیعه از یک سلسله مسائل درباره مطلق «وجود» ـ یعنیِ وجود بدون هیچ قید و شرط ـ سخن میگوید و احکام و عوارض آن را بررسی میکند.

جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

 

چرا فلسفه بیاموزیم؟

زندگی و جهان اطراف نیز برای ما پیوسته همان حالت قلم و ساعت را دارند، باید بدانیم که تا زمانیکه از پشت حجاب عادت به همه چیز مینگریم، زندگی را امری عادی و جهان را نیز محیط زندگی عادی خود و دیگران میبینیم و همه چیز به چشم ما طبیعی جلوه میکند، اما هر عاملی که ما را از اشتغالات روزمره ـ هر چند بهطور موقت ـ بازدارد و برای لحظاتی حجاب عادت را از پیش چشم ما دور سازد، ما را دچار بهت و حیرت میکند؛ حیرت در برابر هستی و وجود، حیرت در برابر زندگی. در این لحظات ما در آستانه تفکر فلسفی قرار میگیریم. به قول افلاطون: «فلسفه منحصراً با حیرت در برابر هستی آغاز میشود .

 

خرید و دانلود
help webdars - جزوه کامل کتاب فلسفه دوازدهم انسانی

3800 تومان

 

 

شما نیز دیدگاه خودتان را در مورد این محصول مطرح کنید .ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وب درس
بستن